Wykłady "Freud na nowo"

Utworzono: niedziela, 01 styczeń 2017
Zapraszamy psychoterapeutów oraz osoby zainteresowane myśleniem psychoanalitycznym oraz postacią Zygmunta Freuda - ojca psychoanalizy, do udziału w cyklu wykładów prowadzonych przez psychoanalityka Wojciecha Hańbowskiego pt. "Freud na nowo". Więcej informacji na www.psychoterapiapsychoanalitycznabialystok.pl/

Wyrażanie wdzięczności z empatią - warsztaty marzec 2016

Utworzono: czwartek, 25 luty 2016

 

Czy wyrażanie wdzięczności przychodzi Ci z łatwością? 
Zapraszamy na praktyczny warsztat dotyczący wyrażania wdzięczności zarówno innym osobom, jak i sobie. Warsztat oparty będzie na koncepcji Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla B. Rosenberga - jest to sposób komunikacji sprzyjający nawiązywaniu prawdziwego kontaktu z drugą osobą poprzez wypracowanie rozwiązań zaspokajających potrzeby obu stron. Pozwala on usprawnić wzajemną komunikację poprzez zmianę stosowanego języka.

Celem warsztatu jest pokazanie jak można wyrażać wdzięczność wykorzystując cztery kroki empatycznej komunikacji. Przypomnimy za co można być wdzięcznym i komu, położymy nacisk na wdzięczność wobec siebie. Na początku zrobimy krótkie wprowadzenie teoretyczne a następnie przejdziemy do praktycznych ćwiczeń, które potem będziesz mógł/mogła stosować w codziennym życiu.Praktyczne korzyści z udziału w warsztacie:
• poznasz/utrwalisz podstawy języka serca (PBP, ang. NVC); 
• dowiesz się jak ważna jest wdzięczność i jak może wpływać na nasze życie;
• nauczysz się świadomie wyrażać wdzięczność biorąc pod uwagę swoje zaspokojone potrzeby;
• dowiesz się jak wyrażać uznanie wobec innych zamiast mówić komplementy;
• doświadczysz mocy wdzięczności - biletu do szczęścia na co dzień;
• poznasz proste ćwiczenia, gotowe do wykorzystania po warsztacie.

 

Dla kogo:

Warsztat skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych tematem wdzięczności. Znajomość podstaw Porozumienia bez Przemocy jest mile widziana, ale nie jest warunkiem koniecznym.

MiejsceGabinet Psychologiczny „Otwarci”, ul. L. Waryńskiego 38 lok. 30, Białystok.

Data: 13 marca 2016 (niedziela) godz. 10:00-14:00 z krótkimi przerwami w środku.

Koszt:80 zł za warsztat. Przy wpłacie zaliczki do 1 marca 2016 cena promocyjna 70 zł. 

UWAGA! Dla uczestników warsztatu „Empatycznie, czyli jak? - wprowadzenie do komunikacji opartej na empatii” (26 września 2015 oraz 12 marca 2016) dodatkowa zniżka 20 zł.
(Zapisy na warsztat 12 marca 2016: https://www.facebook.com/events/1691186951093260/

Zapisy

W związku z warsztatową formą zajęć, ilość miejsc jest ograniczona. Przy rezerwacji miejsca bierzemy pod uwagę kolejność wpłaty zaliczki. 

Aby się zapisać należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz dostępny na stronie http://www.empathicway.pl/wydarzenie/warsztat-wyrazanie-wdziecznosci-z-empatia/. Po zgłoszeniu swojego uczestnictwa otrzymasz e-mail z potwierdzeniem, numerem konta bankowego oraz dalszymi wskazówkami. Miejsce rezerwuje wpłata bezzwrotnej zaliczki w kwocie 30 zł od osoby.

Jeśli nie dotrze do Ciebie e-mail potwierdzający przyjęcie zgłoszenia, sprawdź proszę foldery: spam, społeczności, oferty, itp. Jeśli i tam nie ma wiadomości od nas wypełnij zgłoszenie ponownie, upewniając się, że wpisujesz poprawny adres, lub skontaktuj się z nami.

Kontakt

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Facebook https://www.facebook.com/events/979059572168894/

 

Prowadzące: Magdalena Malinowska i Małgorzata Sobiesiak

 

Empatycznie, czyli jak? - warsztaty marzec 2016

Utworzono: czwartek, 25 luty 2016

 

 

Serdecznie zapraszamy na warsztat rozwijający umiejętności komunikacyjne, oparty na koncepcji Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) Marshalla B. Rosenberga. Jest to sposób komunikacji sprzyjający nawiązywaniu prawdziwego kontaktu z drugą osobą poprzez wypracowanie rozwiązań zaspokajających potrzeby obu stron. Pozwala on usprawnić wzajemną komunikację poprzez zmianę stosowanego języka.

Celem warsztatu jest pokazanie jak wyrażać siebie by być dobrze zrozumianym oraz na czym polega empatia skierowana do innych oraz do siebie. Podczas warsztatu poznasz cztery kroki komunikacji empatycznej, przećwiczysz rozpoznawanie i wyrażanie uczuć, dowiesz się, jakie potrzeby stoją za różnymi emocjami, nauczysz się odróżniać obserwację od interpretacji oraz prośby od żądań. Warsztaty prowadzone będą metodami aktywnymi.Praktyczne korzyści z udziału w warsztacie:


• poznasz podstawy języka serca (PBP, ang. NVC); 
• dowiesz się jak słowa wpływają na Twoje relacje z innymi;
• będziesz lepiej rozumieć intencje innych ludzi;
• dowiesz się jak świadomie dobierać słowa, by nie ranić;
• poznasz proste sposoby formułowania i komunikowania swoich uczuć i potrzeb; 
• poznasz zależność między uczuciami i potrzebami.

Dla kogo: 

Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych rozwijaniem swojej wiedzy i umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnej. Proponowane zajęcia są krokiem w kierunku świadomego budowania relacji opartych na szczerości i zaufaniu.

MiejsceGabinet Psychologiczny „Otwarci”, ul. L. Waryńskiego 38 lok. 30, Białystok.

Data: 12 marca 2016 (sobota) godz. 10:00-18:00 z godzinną przerwą.

Koszt: 160 zł za całodniowy warsztat.

Przy wpłacie zaliczki do 1 marca 2016 cena promocyjna 140 zł.UWAGA! Zapraszamy również na pogłębiający warsztat „Wyrażanie wdzięczności z empatią”, który odbędzie się 13 marca w godzinach 10:00-14:00. Osobom zapisanym na oba warsztaty przysługuje dodatkowa zniżka 20 zł na warsztat niedzielny.

Zapisy
W związku z warsztatową formą zajęć, ilość miejsc jest ograniczona. Przy rezerwacji miejsca bierzemy pod uwagę kolejność wpłaty zaliczki. Aby się zapisać należy wysłać zgłoszenie poprzez formularz dostępny na stronie http://www.empathicway.pl/wydarzenia/warsztat-empatycznie-czyli-jak-12-03-2016/


Po zgłoszeniu swojego uczestnictwa otrzymasz e-mail z potwierdzeniem, numerem konta bankowego oraz dalszymi wskazówkami. Miejsce rezerwuje wpłata bezzwrotnej zaliczki w kwocie 40 zł od osoby.Jeśli nie dotrze do Ciebie e-mail potwierdzający przyjęcie zgłoszenia, sprawdź proszę foldery: spam, społeczności, oferty, itp. Jeśli i tam nie ma wiadomości od nas wypełnij zgłoszenie ponownie, upewniając się, że wpisujesz poprawny adres, lub skontaktuj się z nami.

Kontakt
Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Facebookhttps://www.facebook.com/events/1691186951093260/

 

Prowadzące: Magdalena Malinowska i Małgorzata Sobiesiak

 

Psychoanalityczne Spotkania Filmowe " W głębi" - Idealne matki

Utworzono: wtorek, 01 wrzesień 2015

18 września 2015 o godz. 19.30 zapraszamy na pokaz filmu "Idealne matki" w ramach Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych "W głębi". Spotkanie współorganizuje psychoterapeutka Izabela Trybus wspólnie z psychoterapeutą Sebastianem Kiercel i Białostockim Ośrodkiem Kultury w Białymstoku.

Zajęcia terapeutyczne dla dzieci

Utworzono: czwartek, 27 sierpień 2015

Zajęcia terapeutyczne dla dzieci w  młodszym wieku szkolnym

„Grupa i ja”

Zapraszamy do udziału w zajęciach terapeutycznych skierowanych do dzieci w wieku 7-10 lat. Zajęcia adresowane są do dzieci mających trudności w kontaktach społecznych. Prowadzimy nabór do dwóch grup wiekowych: grupa I - dzieci w wieku 7-8 lat, grupa II - dzieci w wieku 9-10 lat.

Zajęcia terapeutyczne są adresowane do dzieci mających trudności w kontaktach społecznych. Dzięki uczestnictwu w nich Państwa pociechy nabiorą i rozwiną umiejętności wyrażania emocji. Uczestnicy będą mieć również okazję nauki: asertywności, wyrażania swoich potrzeb, rozpoznawania i rozwijania swoich mocnych stron, nabycia  umiejętności  współpracy z rówieśnikami. W bezpiecznych warunkach wsparcia i pod opieką dwóch terapeutów dzieci będą mogły się dowiedzieć, które z ich reakcji są właściwe, a które wymagają zmiany. 

Dla kogo są zajęcia?

Zajęcia adresowane są do dzieci nieśmiałych, nadmiernie pobudliwych, agresywnych i konfliktowych, przejawiających lęk społeczny, przejawiających niskie poczucie własnej wartości, mających trudności z nawiązywaniem i podtrzymaniem kontaktu, przejawiających trudności we współpracy zarówno z rówieśnikami, jak i z dorosłymi, nie potrafiącymi rywalizować w sposób akceptowalny społecznie, przejawiających problemy z koncentracją, nadruchliwych. 

Jak pracuje grupa?

Grupa spotyka się raz w tygodniu. Zajęcia odbywają się regularnie popołudniami. Cykl zajęć obejmuje 12 spotkań po 1,5 godziny każde.

Kwalifikacja do grup

Uczestnictwo w grupie poprzedzone jest dwoma konsultacjami. Pierwsza konsultacja to spotkanie psychologa z rodzicami, a druga to spotkanie dziecka z psychologiem. 

Grupa będzie liczyć do 8 dzieci. Zajęcia rozpoczynają się od października 2015, po zebraniu przynajmniej 5 osób. 

Koszt zajęć

Cykl zajęć to koszt 540 zł. (możliwość płatności w dwóch ratach) + 100 zł koszt konsultacji kwalifikacyjnych.

Miejsce zajęć

Gabinet Psychologiczny „Otwarci” Białystok, ul. Ludwika Waryńskiego 38 lok. 30

Zgłoszenia na zajęcia przyjmujemy telefonicznie pod numerem 607 257 987.

Osoby prowadzące: Angelika Urban - psycholog, trener, Aneta Kamieńska - Małyszko - pedagog, socjoterapeuta, kinezjolog

O Nas Nasz zespół Czytelnia Aktualności Cennik Kontakt