Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa analityczna łączy w sobie aspekty dotyczące dynamiki grupy, jak również terapii psychoanalitycznej, która pomaga rozumieć i badać nieświadome aspekty naszego funkcjonowania w świecie.

Założeniem terapii grupowej jest to, że indywidualne trudności, powstałe w trakcie naszego życia, znajdują swój wyraz w grupie terapeutycznej, w relacjach z jej uczestnikami, z całą grupą i z prowadzącymi psychoterapeutami. Mogą być w niej ponownie przeżywane, ale przede wszystkim poddane refleksji i rozumieniu. Grupa staje się miejscem, w którym powstaje możliwość poznawania siebie, innych ludzi,  a także naszych relacji z nimi. Uczestniczenie w analitycznej terapii grupowej pozwala na zbadanie wzorców budowania relacji oraz poznanie i poddanie zmianie trudności, które uniemożliwiają budowanie satysfakcjonujących więzi.

Sesje grupowe odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają 1,5h. Grupy mogą liczyć maksymalnie 10 osób. Przed rozpoczęciem psychoterapii należy odbyć konsultacje indywidualne, które służą diagnozie i przygotowaniu do rozpoczęcia terapii grupowej.


Psychoterapia grupowa dotyczy osób z zaburzeniami nerwicowymi, depresją, zaburzeniami osobowości, przeżywających trudności relacyjne.

 

Aktualnie trwa nabór do grupy psychoterapeutycznej. Szczegóły w Aktualnościach

O Nas Nasz zespół Czytelnia Aktualności Cennik Kontakt