Otwarci - Ośrodek Psychoterapii Psychoanalitycznej

O nas

Tworzymy zespół specjalistów stworzony w celu pomagania ludziom w ich trudnościach. Wyznając zasadę, iż człowiek jest najważniejszy staramy się sumiennie, zgodnie z etyką i uczciwie wykonywać swoją pracę. Swoją ofertę kierujemy do dorosłych, młodzieży i dzieci.
Od wielu lat specjalizujemy się w psychoterapii i pomocy psychologicznej dorosłym, młodzieży i dzieciom oraz rodzinom. Czas ten wzbogacił nas w wiele doświadczeń, spostrzeżeń i pomysłów. Przyniósł też wiele zmian. Jeszcze kilka lat temu pomoc psychologiczna, psychoterapeutyczna wydawała się ludziom dziwna, tajemnicza, niedostępna. Wiele osób potrzebowało pomocy, ale skrępowanie i lęk powodowały, że z niej nie korzystali. Obecnie zwracanie się o pomoc do specjalisty staje się czymś naturalnym.

Zdajemy sobie sprawę, iż nie łatwo jest prosić o pomoc… Cenimy odwagę ludzi, którzy decydują się podjąć trudną pracę nad sobą…

Gdybyśmy poszukiwali specjalisty dla siebie, chcielibyśmy aby była to osoba posiadająca niezbędne kwalifikacje, otwarta, naturalna. Oczekiwalibyśmy uczciwości, postępowania zgodnie z kodeksem etyki psychologa, psychoterapeuty. Chcielibyśmy, by pobierane przez specjalistę wynagrodzenie nie było ważniejsze niż ludzkie cierpienie, zdrowie i życie. Szukalibyśmy też miejsca, które nie byłoby „surowe”, ale „ciepłe”, zwyczajne, przyjazne. Miejsca, gdzie specjaliści tworzą zespół przygotowany do pomocy dorosłym, młodzieży i dzieciom. Oczekiwalibyśmy, że będą to ludzie OTWARCI – na świat, na ludzi, na odmienność, na…

Z myślą o tym wszystkim w 2007 roku powstał Gabinet Psychologiczny OTWARCI w Białymstoku, który w 2019 roku przekształciłyśmy w Ośrodek Psychoterapii Psychoanalitycznej OTWARCI. Aktualnie specjalizujemy się w psychoanalitycznie i psychodynamicznie zorientowanej psychoterapii indywidualnej, grupowej oraz par.

Zespół nasz pracował pod superwizją superwizora Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, psychoanalityka Piotra Dworczyka. Aktualnie naszym superwizorem jest Dorota Modrzyńska – psychoterapeutka psychoanalityczna, psychotraumatolog.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym Ośrodkiem.